45
P E R A S P E R A A D A S T R A
K D E T S 2 0 1 6
Aptuveni nedēļu vēlāk, Rīgas Tehniskās universitātes sporta zālē norisinājās Latvijas
augstskolu Universiāde svarbumbu celšanā. Šajās sacensībās veiksmīgi startēja NAA
kadets Konstantīns Rudko, kurš svara kategorijā līdz 85 kg izcīnīja 3. vietu. Konstantīna
rezultāts ar 24 kg svarbumbām grūšanā 51 reize un raušanā 89 reizes.
Pienākot vasarīgākam laikam, katru gadu NAA rīko Rektora kausu un sporta disciplīnas
šajā pasākumā parasti norisinās āra apstākļos. Šogad sacensībās piedalījās 10 komandas
7 sporta disciplīnās. Otro gadu pēc kārtas NAA Rektora ceļojošo kausu izcīnīja apvienotā
Jūras spēku kadetu komanda ar nosaukumu „Vinnijs Pūks”, 2. vietu izcīnīja rektora
komanda „Expīrience” un 3. vietu izcīnīja komanda „Karstgalvji”.
Nacionālās aizsardzības akadēmijas komanda 12. maijā piedalījās NBS čempionātā
orientēšanās, kas norisinājās Dobeles novadā Bikstos. Šajās sacensībās no NAA komandas
vienīgo godalgoto vietu izcīnīja kadets Emīls Henrijs Taube, kurš, veicot 7,6 km distanci
52 minūtēs, izcīnīja 3. vietu.
Savukārt jau 18. maijā Latvijas XXVI Universiādes ietvaros Biķerniekos norisinājās orien-
tēšanās sacensības, kurās piedalījās arī Nacionālās aizsardzības akadēmijas komanda. NAA
komanda 5 kadetu sastāvā (Ieva Dukure, Māra Vilnīte, Maksims Petrovs, Artis Treulands un
Emīls Ripa) kopvērtējumā komandām gan sievietēm, gan vīriešiem izcīnīja godpilno 2. vietu.